Головна | Реєстрація | Вхід  24.07.2025 Четвер 07:39 |Ви увійшли як Гість Вітаємо Вас,  Ви перебуваєте в групі "Гості"
Головна » 2013 » Жовтень » 24 » Проблемні питання застосування Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”
17:59
Проблемні питання застосування Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”
Корупція є світовим явищем, притаманним всім країнам світу. Це суспільне явище, до якого залучені громадяни разом із представниками влади. Якщо характеризувати корупцію найпростішими словами, то це - зловживання особою своєю державною посадою задля отримання особистої користі або користі для іншої особи чи групи осіб. Корупцію становлять дії державної посадової особи, яка приймає, випрошує або вимагає винагороди, або дії представника приватного бізнесу (чи просто громадянина), який пропонує винагороду з метою обминути закон задля отримання переваг у конкурсному процесі або особистої вигоди. Корупція – "метастаза" будь-якого суспільства, що руйнує все, до чого торкається. І для ефективної протидії їй необхідно розібратись в її походженні, причинах, що сприяють виникненню і поширенню.Існує думка, що в Україні поширена корупція через недосконалість політичних інститутів та судової системи, двозначні закони, незнання або нерозуміння цих законів населенням, кумівство та політичне заступництво, а також слабкий вплив громадянського суспільства. Так, саме громадськість серед незрозумілих їм термінологій, юридичних висловів і т.д., не помічає корупційних проявів у своєму ж побуті, учасниками яких бувають і самі.Корупція в Україні проявляється в різних сферах. Витоки корупції, мабуть, лежать у звичаї дарувати подарунок за трохи краще ставлення до себе, ніж до інших. Передбачається при цьому, що обдаровуваний виконає свої посадові або професійні обов'язки більш швидко і якісно. Наприклад, учитель приділить дитині більше уваги, лікар підкаже пацієнтові, де краще лікують, сантехнік з ЖЕКу прийде не "з дев'яти до шести", а в потрібний час . На сьогоднішній день важко вступити до ВУЗу, отримати ту чи іншу посаду без зв'язків з “потрібними” людми. Навіть для дитсадка Вам знадобиться як мінімум коробка цукерок і коньяк, як максимум – звінок "важним” людям, в іншому випадку, Ваша дитина раптово опиниться без однієї-двох потрібних довідок, або “в нас вже немає місць”. В принципі, доплата за швидкість або якість - нормальна комерційна практика. Однак у тих випадках, коли законом або посадовими інструкціями не передбачено виконання додаткових платних послуг, "подарунок за ставлення" починає якось підозріло скидатися на хабар.
Зрештою, ознаками корупційних діянь є:
— безпосереднє заподіяння шкоди авторитету чи іншим охоронюваним законом інтересам держави;
— наявність у особи умислу на вчинення дій (бездіяльність), які об’єктивно завдають шкоду охоронюваним законом інтересам держави;
— використання особою свого становища всупереч інтересам держави;
— корислива мета або інша зацікавленість особи;
— незаконне одержання особою благ (матеріальних та нематеріальних), послуг, переваг.
Повний перелік суб'єтів корупційних діянь, тобто посадових осіб, визначений в частині першій статті 4 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», а в загальному це особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. На думку провідних фахівців міжнародного права на даному етапі розвитку України викорінити корупцію при сьогоднішньому чинному законодавстві України неможливо, коли закони пишуться таким чином, що залишаються численні лазівки, що дозволяють дуже "гнучко" трактувати закон. Такі, наприклад, формулювання "і інші дії" (без чіткого визначення цих дій). Чи, скажімо коли один закон суперечить іншому, а подекуди статті одного й того ж закону суперечать одна одній.Позиція ряду політологів, щодо боротьби з корупцією — це публічне обговорення, розголос, розповсюдження інформації щодо випадків корупції. Про те, я більш як впевнений, що в засобах масової інформації також є праціники, м'ягко кажучи “нечесні на руку”. А це в свою чергу призводить до “заказних статей”, оприлюднення недостовірної інформації, що в свою чергу можде облити брудом порядну людину. Насправді ж діючої ефективної моделі боротьби з коріпцією, на жаль, не існує. "Ми з вами добре знаємо, що корупція перетворилася в Україні на спосіб існування бюрократичного апарату і є причиною масштабної тінізації економіки. Вона несе загрозу безпеці нашої країни. Якщо недопустима корупція не буде зупинена, ми вживемо неординарних заходів", – Віктор Янукович. Залишається лише побажати Президенту, щоб його мета, заходи та результати виявилися ефективними не тільки для нашої держави, але й для її народу.
Начальник відділу державної виконавчої служби Луцького районного управління юстиції
Іван Іванович Велимчаниця.
Переглядів: 660 | Додав: dvsrlutsk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
E-mail:
Код *:
Волиньнет